Znowu w grze

Znowu w grze

List price: US$9.27

Currently unavailable

We can notify you when this item is back in stock

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Wspomnienia kadrowiczek zostały zebrane przez Agnieszkę Żądło-Jadczak w ekspresowym tempie – tak ekspresowym jak powołania do kadry. Napisało je „samo życie”, ubierając się we wspomnienia dziewięciu młodych dziewczyn, uzależnionych od alkoholu i narkotyków, pochodzących z trudnych rodzin, mających kłopoty z prawem, doświadczających przemocy i odrzucenia. Bohaterki mówią o sobie mocno, „bez ściemy”, bez gładkich formułek i przemilczanych prawd. Czasami aż nie chce się wierzyć, że będąc tak młodą osobą, można mieć już tyle złego w bagażu życiowych doświadczeń.

Kadrowiczki są w wieku od 14 do 34 lat, pochodzą z różnych miejscowości - od Poznania po Wrocław, przez Warszawę i Łódź. Wspólnym mianownikiem ich życiorysów staje się powołanie do drużyny Reprezentacji Bezdomnych w Piłce Nożnej Ulicznej. Piłka staje się dla nich nadzieją na lepsze życie lub zwieńczeniem pewnego etapu na drodze ku normalności, szczęściu. Bohaterki wracają tym samym do życiowej gry, a gra na piłkarskim boisku ma im w tym pomóc.

Opowieści dziewczyn uzupełnia rozmowa z ich trenerem, Tomaszem Figlarzem, który mówi o własnych doświadczeniach życiowych i sportowych – sam dwukrotnie uczestniczył w Mistrzostwach Świata Bezdomnych jako zawodnik. Wie, jak piłka potrafi zmienić życie i że hasło przewodnie mistrzostw („Football can change the world” – „Piłka może zmieniać świat”) nie jest tylko pustym sloganem, a najważniejsza w piłce nożnej bezdomnych i tak jest walka ze samym sobą.
show more

Product details

  • Paperback | 94 pages
  • Poland
  • Polish
  • 8393795508
  • 9788393795505