Zasady prowadzenia Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów

Zasady prowadzenia Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów

By (author)  , By (author) 

List price: US$9.74

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Zmniejszająca się opłacalność stawek ryczałtów podatkowych i obniżenie limitu do 150.000 euro (506.625 zł) - uprawniającego do wyboru tej formy opodatkowania, oraz wprowadzenie niższych progów podatkowych w 2009 r. spowoduje, że podatnicy - optymalizując zobowiązania wobec fiskusa - częściej wybiorą opodatkowanie na zasadach ogólnych, co wiąże się z koniecznością prowadzenia właściwych ksiąg.
Księga przychodów i rozchodów staje się zatem najbardziej popularnym urządzeniem księgowym. Rzetelnie i właściwie prowadzone księgi (w oparciu o obowiązujące przepisy) dają podatnikowi poczucie bezpieczeństwa oraz pozwalają na właściwe ustalenie podstawy opodatkowania. Również nowe preferencyjne możliwości inwestowania w małe firmy stwarzają korzystne warunki rozwoju dla tej grupy podatników.
Niniejsza publikacja pokazuje (z uwzględnieniem aktualnego stanu prawnego) jak księgować operacje występujące w każdej firmie – zarówno po stronie kosztów jak i przychodów, uwzględnia metodę memoriałową i kasową rozliczenia kosztów, pomaga prawidłowo ustalić wysokość zobowiązania podatkowego w działalności gospodarczej z tytułu zatrudnienia pracowników oraz zawartych umów cywilnoprawnych (z uwzględnieniem przepisów o ubezpieczeniu społecznym i zatrudnieniu).
show more

Product details

  • Paperback | 184 pages
  • 230 x 266 x 13mm
  • Krakow, Poland
  • Polish
  • 9788392842750