Zabojca z miasta moreli

Zabojca z miasta moreli

4.24 (683 ratings by Goodreads)
By (author) 

List price: US$14.69

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

"Zabójca z miasta moreli to wielowątkowa opowieść o Turcji rozdartej między Wschodem a Zachodem, islamem a islamofobią, przesiąkniętej konserwatyzmem i ponowoczesnością, tęsknotą za Europą i eurosceptycyzmem. W każdym z reportaży Szabłowskiego ważą się czyjeś losy, każdy bohater ma okazję przemówić pełnym głosem, opowiedzieć swoją historię, nierzadko zadziwiony własną odwagą, którą wyzwolił w nim polski reporter. Imigranci z Afryki, młode dziewczyny uciekające przed widmem zabójstw honorowych, Ali Agca - to zaledwie ułamek bajecznie kolorowego, choć niekoniecznie bajkowego korowodu, który prowadzi nas w głąb Turcji, do serca narodu, który - zainfekowany europejskością - gubi swój miarowy, tradycyjny rytm.

"Witek, rocznik 1980, stał się gazetowym specjalistą od nietypowych zadań.
Dotarł do rodziny Ali Agcy, był wodzirejem na bezalkoholowym weselu, z al Dżazirą robił program o polskiej lustracji. Niedawno jako pierwszy autostopowicz przemierzył nowe państwo - Kosowo. Ale jego miłością jest Turcja, którą poznał jeszcze jako student, a dziś przemierza jako reporter 'Gazety', opisując jej jasne i ciemne strony, od honorowych zabójstw po rewolucję seksualną".
Paweł Goźliński

"To książka o tym, jak niewygodnie jest stać w rozkroku. Nie jest to jednak poradnik fitnessowy, jeno porywająca opowieść o życiu pomiędzy dwoma nieprzystającymi światami".
Jacek Hugo-Bader
"Witold Szabłowski pisze o Turcji tak jak ja bym chciał pisać, gdybym
znał się na Turcji".
Mariusz Szczygieł
"Nareszcie! Nareszcie ktoś przywiózł coś ciekawego z Turcji. I nie w torbie, a w głowie. To się świetnie czyta! Przy okazji odkryłem, jak niewiele różnię się od Turka. Głównie tym, że Turek uważa, że Sobieski przegrał pod
Wiedniem. Reszta tureckiej megalomanii jest polska. Tylko mniejsza".
Krzysztof Krauze"
show more

Product details

  • Paperback | 208 pages
  • 125 x 195 x 15mm | 260g
  • REPORTAZ
  • Wołowiec, Poland
  • Polish
  • 8375362107
  • 9788375362107

Rating details

683 ratings
4.24 out of 5 stars
5 41% (282)
4 44% (302)
3 13% (87)
2 2% (11)
1 0% (1)
Book ratings by Goodreads
Goodreads is the world's largest site for readers with over 50 million reviews. We're featuring millions of their reader ratings on our book pages to help you find your new favourite book. Close X