Western Jazda konna Ćwiczenia praktyczne

Western Jazda konna Ćwiczenia praktyczne

By (author) 

List price: US$23.01

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Gorąco pragniemy zachęcić Państwa do zapoznania się z materiałem zgromadzonym w niniejszej książce przez amerykańską specjalistkę w dziedzinie jeździectwa western Charlene Strickland oraz trenerów profesjonalnie zajmujących się przygotowaniem koni do startów w konkurencjach western.

Książka jest nowością na polskim rynku wydawniczym. Jest to praktyczny poradnik, a zarazem źródło pomysłów na ćwiczenia dla pary koń-jeździec. Adresowana jest do wszystkich miłośników sporu jeździeckiego. Zawarte w niej obszerne informacje dotyczące zasad pracy z koniem będą przydatne zarówno dla trenerów i instruktorów jazdy konnej, jak również dla osób szkolących się samodzielnie. Ci ostatni mogą korzystać nie tylko z rad i wskazówek napisanych głównie z myślą o nich, lecz także z rysunków i diagramów ćwiczeń.

Książka zawiera 35 lekcji obejmujących pełny kurs jazdy konnej w stylu western. Lekcje zostały ułożone według stopnia trudności ćwiczeń: od najprostszych, które mogą być wykonywane przez konie młode i niewyszkolone, aż do skomplikowanych, objaśniających trudniejsze zagadnienia techniczne jazdy konnej. Przy każdej lekcji podano: cel ćwiczeń; korzyści uzyskiwane w czasie ich wykonywania; czas, jaki jeździec powinien poświęcić na ich wykonanie; sprzęt pomocny w ćwiczeniach; praktyczne uwagi i wskazówki na temat formy przejazdu. Każde ćwiczenie rozpisane jest bardzo dokładnie, „krok po kroku”, na poszczególne czynności, które kolejno powinny być wykonane z siodła, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Informacje zawarte w niniejszej książce mają charakter uniwersalny: odnoszą się do każdej dziedziny jeździectwa, nie tylko western. Dlatego książka przeznaczona jest nie tylko dla zwolenników amerykańskiego stylu jazdy konnej, lecz także dla tych, którzy myślą o skokach na koniu i o ujeżdżaniu. Po odpowiednim dostosowaniu ćwiczenia z książki mogą wzbogacić i urozmaicić treningi oraz nauczyć nowego spojrzenia na techniki szkolenia koni.
show more

Product details

  • Paperback | 142 pages
  • 210 x 270 x 10mm
  • Warszawa, Poland
  • Polish
  • 8387534536
  • 9788387534530