Víkend v  Kalkatě

Víkend v Kalkatě

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Ulice hemžící se rikšami, nádraží, které se stalo domovem bezprizorných dětí, řeka, jež plyne svým vlastním tempem a dává život i obživu mnohým... to všechno jsou dějiště poutavých příběhů z dnešní Kalkaty, tvořících fascinující mozaiku a vypovídajících o životě obyvatel někdejšího ohniska britské koloniální Indie.
Sestavil Andrew O´Hagan.
Autoři povídek:
ANDREW O’HAGAN se narodil ve skotském Glasgowě a za svůj titul The Missing byl navržen na cenu Skotský spisovatel roku. Kniha Our Father byla navržena na Booker Prize a na Whitbread First Novel Award. Jeho poslední knihou je Personality; roku 2003 byl nominován na titul „Nejlepší mladý britský prozaik“ nakladatelství Granta.
BELLA BATHURSTOVÁ napsala svou první knihu z oblasti literatury faktu, The Lighthouse Stevensons, o rodině Roberta Louise Stevensona. Její druhý titul, román Special, vyšel roku 2003.
W. F. DEEDES je fejetonista a bývalý redaktor Daily Telegraphu. Vede rubriku „Dopisy Billovi“. Je autorem knih At War With Waugh a Brief Lives.
COLM TOIBIN je jedním z nejuznávanějších irských autorů. K jeho románům patří The Heather Blazing a The Blackwater Lightship, který byl roku 1999 navržen na Booker Prize. V roce 2004 mu vyšel titul Master.
MONICA ALI debutovala románem Brick Lane, který byl navržen na Booker Prize a dále na Guardian First Book Award a Orwelovu cenu; získal rovněž čtenářskou cenu nakladatelství WH Smith. Roku 2003 byla nominována na titul „Nejlepší mladý britský prozaik“.
VICTORIA GLENDINNINGOVÁ je autorkou biografií: Anthony Trollope, Vita Sackville-West a Rebecca West. Vydala také řadu románů, např. The Grown Ups, Electricity a Flight.
SIMON GARFIELD je ceněný novinář a autor, mimo jiné napsal The Nation’s Favourite: The True Advantures of Radio 1a Mauve, o němž se Daily Telegraph vyjádřil jako o „knize o vědě, která je náhodou také miniaturním uměleckým dílkem“. Další jeho kniha, Our Hidden Lives, vyšla v roce 2004.
IRVINE WELSH je díky svým knihám už od devadesátých let kultovní postavou literárního světa. Několik jeho titulů se stalo bestsellery a ve všech se pojí prvky komedie a dramatu s palčivými náměty. Je autorem knih Porno, Trainspotting, The Acid House a Filth.
SAM MILLER je novinář a spisovatel trvale žijící v Dillí. Byl vedoucím jihoasijského regionu ve vysílání BBC, pracuje jako novinář, producent a manažer pro televizi, rozhlas a internet. Píše také o politice a kultuře indického subkontinentu.
MICHAEL ATHERTON se v pětadvaceti letech stal kapitánem anglického kriketového mužstva a je jedním z nejúspěšnějších pálkařů. Patnáct let hrál kriket profesionálně za Lancashire a Anglii. V roce 2002 vyšla jeho autobiografie Opening Up.
JENNY COLGANOVÁ je úspěšná spisovatelka, která má na svém kontě řadu bestsellerů. Narodila se v Ayrshiru a mezi její romány patří Amanda’s Wedding a Looking for Andrew McCarthy.
TONY HAWKS je autorem titulu Round Ireland with a Fridge, po němž následovalo Playing the Moldovans at Tennis; obě knihy byly inspirovány poněkud nejasnými sázkami. Jeho poslední knihou je One Hit Wonderland.
show more

Product details

  • Czech
  • 8073415569
  • 9788073415563