Ustawa O Odpowiedzialnosci Za Naruszenie Dyscypliny Finansow Publicznych

Ustawa O Odpowiedzialnosci Za Naruszenie Dyscypliny Finansow Publicznych : Ustawa O Finansach Publicznych; Ustawa Prawo Zamowien Publicznych

List price: US$13.19

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Ustawa o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych wchodzi w życie 1 lipca 2005 r. Regulacja ta jest wyrazem troski ustawodawcy o dobro finansów publicznych. Osoby dysponujące środkami publicznymi, a w szczególności kierownicy jednostek sektora finansów publicznych, powinny już teraz zapoznać się z nową ustawą. Wprowadzenie – autorstwa dr. Pawła Kryczki, adiunkta w Katedrze Prawa Finansowego Uniwersytetu Jagiellońskiego – zawiera omówienie najważniejszych rozważań prawych dotyczących odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Autor wyjaśnia poszczególne zagadnienia także od strony praktycznej, wykorzystując doświadczenie nabyte w trakcie prac Głównej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy Ministrze Finansów. Publikacja przybliża czytelnikom orzecznictwo sądów administracyjnych oraz Głównej Komisji Orzekającej w sprawach odpowiedzialności za popełnienie czynów wyczerpujących znamiona naruszenia dyscypliny finansów publicznych.
Książka przeznaczona jest dla osób powołanych od 1 lipca 2005 r. do stosowania ustawy, jak również studentów wydziałów prawa, administracji i ekonomii.
Zamieszczenie w niniejszej publikacji także ustawy o finansach publicznych oraz ustawy prawo zamówień publicznych znacznie ułatwi czytelnikom zapoznanie się z problematyką odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
Stan prawny na 1 lipca 2005 r.
show more

Product details

  • Hardback | 399 pages
  • 130 x 200 x 18mm
  • Krakow, Poland
  • English, Polish
  • 8374441437
  • 9788374441438