Spoleczenstwo informacyjne Nauka Ekstra 19

Spoleczenstwo informacyjne Nauka Ekstra 19

List price: US$14.03

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

W 19 tomie znajdą Państwo między innym takie informacje:
Rozdział 1
Społeczeństwo informacyjne
Społeczeństwo informacyjne – co to jest? Globalizacja informacji. Wykluczenie cyfrowe. Dostęp do internetu w krajach rozwiniętych, rozwijających się i w krajach trzeciego świata. Światowy Szczyt Społeczeństwa Informacyjnego. Aktualne przepisy prawa. Cyfrowy obywatel. Etykieta internetowa. Komunikacja. Edukacja. Dostęp i udział. Konsumpcja. Odpowiedzialność. Zdrowie i zagrożenia.
Rozdział 2
Transmisja danych. Internet, supersieć
Internet – co to jest? Jak działa? Wirtualna przestrzeń. Rozwój historyczny: początki i ulepszenia. Przeboje w rozwoju internetu. Stan obecny. Przyszłość internetu. Surfowanie po internecie. Serwer a użytkownik. Podstawowe oprogramowanie i sprzęt komputerowy potrzebne do surfowania w sieci internetowej. Rodzaje połączeń. Sprzęt komputerowy właściwy dla każdego typu połączenia. Prędkość połączenia. Poziomy wyszukiwania. Wyszukiwanie podstawowe i zaawansowane.
Rozdział 3
Narzędzia internetowe
Przeglądarki. Wyszukiwarki internetowe. World Wide Web. Poczta elektroniczna. Komunikator internetowy. Rozmowy przez internet. Czat. Fora dyskusyjne. Przesyłanie plików. Gry w sieci. Narzędzia wspomagające zarządzanie bezpieczeństwem: anti-malware, zapora sieciowa. Strony typu wiki. Blogi. Narzędzia analizy przestrzennej.
Rozdział 4
Biznes i usługi w epoce internetu
Środowisko pracy: praca zdalna. Handel w internecie. Aspekt edukacyjny. Powszechny, darmowy dostęp do internetu. Porady praktyczne online. Rozrywka w internecie.
Rozdział 5
Bezpieczeństwo w internecie
Niebezpieczeństwo i zagrożenia związane z internetem. Kontrola prywatności i ochrona (kodowanie) danych. Bezpieczeństwo poczty elektronicznej. Choroby sieci: wirusy, trojany, robaki, itd. Anonimowość w internecie. Integralność danych. Podpis elektroniczny. Wiarygodność informacji. Internetowe źródła informacji. Cenzura w internecie. Internet a prawa autorskie. Problem nielegalnego ściągania plików z sieci.
Rozdział 6
Internet i kultura
Rola internetu w upowszechnianiu kultury. Warstwy kultury w internecie. Internet jako produkt kulturowy. Przestrzeń tradycyjna. Przestrzeń alternatywna. Środki komunikacji w internecie.
show more

Product details

  • Hardback | 144 pages
  • 180 x 250 x 14mm | 590g
  • Warszawa, Poland
  • Polish
  • 8326805394
  • 9788326805394