Rational Unified Process od strony teoretycznej / Rational Unified Process od strony praktycznej

Rational Unified Process od strony teoretycznej / Rational Unified Process od strony praktycznej

By (author)  , By (author) 

List price: US$70.06

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Rational Unified Process od strony teoretycznej

Mówimy, że dane przedsięwzięcie programistyczne zakończyło się sukcesem, gdy opracowano wysokiej jakości oprogramowanie, spełniające oczekiwania użytkowników. Bardzo ważna jest właściwa organizacja pracy, a zatem właściwy proces tworzenia oprogramowania, w którym odpowiednio zostały przydzielone zadania i zobowiązania. Takim właśnie procesem jest Rational Unified Process®, w skrócie RUP®.
W książce tej opisano krótko i jasno pojęcia z nim związane i jego strukturę. Czytelnik dowie się, jak przyjęte w nim zasady stosować do tworzenia dobrego oprogramowania, w ramach ustalonych terminarzy i budżetów, korzystając z UML, automatyzacji tworzenia oprogramowania i innych sprawdzonych najlepszych technik przemysłu informatycznego.
RUP umożliwia połączenie działań wszystkich członków zespołu tworzącego oprogramowanie, a także zwiększenie wydajności przez każdego z nich. Wzięto w nim bowiem pod uwagę doświadczenia liderów przemysłu informatycznego i wiedzę zebraną w tysiącach przedsięwzięć informatycznych. Ułatwia on uczestnikom przedsięwzięcia programistycznego sprawne uporanie się ze wszystkimi etapami cyklu tworzenia oprogramowania. Jest to proces niezwykle elastyczny, który można dopasować do specyficznych potrzeb najrozmaitszych przedsięwzięć i przedsiębiorstw. Ułatwia też kontrolę jakości i zarządzanie ryzykiem. Warto, by firmy produkujące oprogramowanie, stosowały go, jeśli chcą odnosić sukcesy w warunkach tak ostrej dziś konkurencji.

Rational Unified Process od strony praktycznej

Książka dotyczy nowoczesnych metod tworzenia oprogramowania stosowanych w Unified Rational Process (RUP). Jest przeznaczona dla członków zespołów programistycznych – projektantów, architektów, programistów, testerów i kierowników.
Dowiedzą się z niej, na czym polega planowanie procesu iteracyjnego i zarządzanie nim, projektowanie komponentów, opracowywanie architektury i posługiwanie się przypadkami użycia. Przekonają się, że RUP jest elastycznym, wszechstronnym wzorcem procesu, który da się dopasować do różnych przedsięwzięć programistycznych. Poznają przede wszystkim:
– metody iteracyjnego tworzenia oprogramowania, stosowania podejścia
architekturocentrycznego, ograniczania ryzyka i kontrolowania jakości;
– zadania związane z czterema etapami RUP: rozpoczęciem, opracowaniem, budową
i przekazaniem;
– role i obowiązki kierowników przedsięwzięć, architektów, analityków, programistów i testerów;
– metody stopniowego wdrażania RUP przy minimalnym ryzyku;
– typowe błędy występujące przy stosowaniu RUP i sposoby unikania ich.
Zawarte w książce praktyczne rady i spostrzeżenia ułatwią twórcom oprogramowania sprostanie problemom, jakie czekają ich w kolejnym przedsięwzięciu programistycznym.
show more

Product details

  • Paperback | 600 pages
  • 185 x 235 x 34mm | 1,115g
  • Warszawa, Poland
  • Polish
  • 8320432839
  • 9788320432831