Rachunek kosztów docelowych

Rachunek kosztów docelowych

By (author)  , By (author) 

List price: US$13.44

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Wypracowanie trwałej przewagi konkurencyjnej w szybko zmieniającym się otoczeniu wymaga jednoczesnego zarządzania jakością, kosztami i czasem opracowywania nowych produktów. Z punktu widzenia rachunkowości zarządczej nowe warunki funkcjonowania przedsiębiorstw wymuszają przejście od kalkulacji do zarządzania kosztami, w czym ma pomóc rachunek kosztów docelowych. Jest to metoda rachunkowa, która polega na ustaleniu kosztów, jakie trzeba ponieść na wytworzenie nowego produktu w pełni zaspokajającego potrzeby klientów.
W książce uporządkowano i przedstawiono podstawowe metody stosowane w rachunku kosztów docelowych oraz pokazano, że skuteczne wdrożenie tego podejścia wymaga uwzględnienia trzech aspektów:
- kalkulacyjnego, który obejmuje ustalenie ceny i kosztu docelowego,
- technicznego, związanego z wykorzystaniem metod inżynieryjnych do zaprojektowania produktu i procesów produkcyjnych w taki sposób, aby nie przekroczyć kosztu docelowego i spełnić wymagania klientów co do jakości i funkcjonalności produktu,
- kulturowego, uwzględniającego sposób zarządzania, organizację oraz kulturę przedsiębiorstwa stosującego rachunek kosztów docelowych.

Książkę powinni przeczytać wszyscy, którzy chcą wdrożyć w swych firmach rachunek kosztów docelowych, aby poprawić rentowność przedsiębiorstwa i zoptymalizować produkcję. Publikacja jest także wartościowym źródłem informacji dla kadry naukowej i studentów rachunkowości zarządczej, którzy chcą zapoznać się z tym stosunkowo nowym narzędziem strategicznego zarządzania kosztami
show more

Product details

  • Paperback | 256 pages
  • 170 x 240 x 16mm
  • Krakow, Poland
  • Polish
  • 8389355450
  • 9788389355454