Putování a listování

Putování a listování

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Poutník nespěchá, věnuje se krajině, zastaví se u kapličky či božích muk, navštíví i místní hospodu. Legendy, historky, básnické dojmy, nálady, drobné postřehy, zápisky z deníků tvoří obsah této kapesní antologie, knížky vskutku poutnické. Naše literární putování začíná někde na Šumavě a končí až v Novohradských horách…
Po celé délce našich jižních hranic, od Šumavy až po Novohradské hory, se táhne široký zelený pás lesů. Ty lesy, kde kralují vysoké smrky a jedle a staleté duby, zde stojí od pradávna. Pohraniční hvozd, nazývaný také Královský, vždy vzbuzoval úctu, ale také lákal i děsil svým tajemstvím. Dějepisec Bohuslav Balbín nám připomíná nadnesené líčení Plinia, ale sám dodává, že se skutečně jedná o nevšední přírodní útvar. Lesy a zbytky pralesů a lesní divočiny lidem kladly odpor a snad i o to více podněcovaly jejich fantazii.
Naše putování po lesních cestách a stezkách, přes výmoly, kořeny, potůčky se neobejde bez brašny, tlumoku či batohu a poutnické hole. Brašna je plná knih a napěchovaný je i batoh na zádech. Občas zalistujeme v knize a zastavíme se u oblíbené pasáže.
Samozřejmě, že všechny knihy nelze unést a vláčet s sebou, a proto vznikla tato malá kapesní poutnická antologie. Dále už můžeme kráčet volně, skoro bez námahy a věnovat se krajině, poezii a literárním ukázkám.
show more

Product details

  • BB Art
  • Czech
  • 8073412284
  • 9788073412289