Przepisy prawa pracy i narzedzia kadrowe 2013

Przepisy prawa pracy i narzedzia kadrowe 2013

List price: US$44.84

Currently unavailable

We can notify you when this item is back in stock

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Książka zawiera najnowsze nowelizacje Kodeksu pracy w zakresie urlopów macierzyńskich i wychowawczych

Stan prawny aktów 1 października 2013 r

Wydanie 2 książki Przepisy prawa pracy i narzędzia kadrowe 2013 zawiera najnowsze zmiany w przepisach kadrowych, dotyczące m.in.:

Kodeks pracy – nowelizacja zasad przyznawania urlopów macierzyńskich i wychowawczych (ostatnia zmiana wchodząca w życie 1 października 2013)
Rozporządzenie MPiPS w sprawie szczegółowych warunków udzielania urlopu wychowawczego (na dzień 19 września jest to projekt, planowane wejście w życie rozporządzenia – 1 października 2013 r.)
Ustawa o czasie pracy kierowców – ostatnie zmiany – 16 lipca 2013 r.
Ustawa o pracownikach samorządowych – ostatnie zmiany – 1 września 2013 r.

To zbiór przepisów, na który składa się Kodeks pracy i 42 akty prawne (ustawy i rozporządzenia). Przepisy te zostały uporządkowane w 19 rozdziałach wskazujących podstawowe obszary aktywności pracodawcy w sprawach pracowniczych i określających obowiązki pracodawców związane z zatrudnianiem pracowników. Wśród nich m.in.: zatrudnianie i zwalnianie, dokumentacja pracownicza, ustalanie wynagrodzenia, odpowiedzialność materialna pracowników, czas pracy, urlopy pracownicze, usprawiedliwianie nieobecności w pracy, zaspokajanie socjalnych potrzeb pracowników, ochrona pracy kobiet, badania lekarskie, przedstawicielstwo pracowników, praktyki absolwenckie.

Dodatkowo opracowanie zostało wzbogacone o ustawę o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Książka zawiera szereg udogodnień, m.in.: w przypisach do ustaw zamieszczono notatki wskazujące, jaki akt wykonawczy wydano na ich podstawie i w którym miejscu akt ten znajduje się w książce. Znalezienie potrzebnych informacji ułatwia natomiast autorski indeks rzeczowy, obejmujący wszystkie przepisy zawarte w publikacji. Warte uwagi są także NARZĘDZIA KADROWE – praktyczne tabele, zestawienia i wyjaśnienia przydatne w codziennej pracy działów kadrowych.
show more

Product details

  • Paperback | 550 pages
  • 145 x 210 x 27mm | 630g
  • Warszawa, Poland
  • Polish
  • 2. Auflage.
  • 8325556781
  • 9788325556785