Proces cywilny Nauka-kodyfikacja-praktyka

Proces cywilny Nauka-kodyfikacja-praktyka

List price: US$119.62

Currently unavailable

We can notify you when this item is back in stock

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

W 2012 r. Profesor Feliks Zedler obchodzi Jubileusz 70-lecia urodzin. Profesor jako pracownik naukowy, a z czasem kierownik Katedry Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wykształcił i uformował poglądy kilku pokoleń prawników, natomiast jako wieloletni członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego włożył trudny do przecenienia wkład w rozwój legislacji w dziedzinie postępowania i prawa cywilnego. Koncepcje i idee Profesora przedstawione w blisko dwustu pracach naukowych nieustannie twórczo i inspirująco oddziałują na teorię oraz praktykę stosowania norm obu tych gałęzi prawa.

W związku ze zbliżającym się Jubileuszem, w gronie uczniów Profesora powstała myśl uhonorowania osoby i osiągnięć tak znamienitego Jubilata. Inicjatywa ta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem środowiska przyjaciół i współpracowników Profesora, w tym również władz dziekańskich, które nie szczędziły jej wszelkiego wsparcia. Poczytujemy to za wyraz szacunku i uznania, jakim cieszy się Jubilat w społeczności, w której przyszło mu działać i tworzyć. Wpływ na to miała bez wątpienia postawa życiowa i wyjątkowa osobowość Profesora Feliksa Zedlera, który łączy rozległe zainteresowania i mistrzowską znajomość rzeczy ze stałą gotowością pomocy i współpracy z innymi, życzliwym usposobieniem i niespotykanym poczuciem humoru, czym zaskarbia sobie szerokie grono przyjaciół, współpracowników, uczniów i słuchaczy.

W odpowiedzi na starania podjęte dla uświetnienia Uroczystości opracowane zostały liczne rozprawy i studia naukowe, z których składa się niniejsza księga. W imieniu wszystkich Autorów, którzy ogłaszają w niej swoje prace, chcielibyśmy ją zadedykować Profesorowi Feliksowi Zedlerowi z okazji obchodzonego Jubileuszu. Niech księga ta pozostanie trwałym i nieprzemijającym dowodem uznania zasług Profesora na polu nauki, kodyfikacji i praktyki prawa procesowego cywilnego, jak i całego prawoznawstwa.

Ze słowa wstępnego
show more

Product details

  • Hardback | 1310 pages
  • 170 x 245 x 90mm | 2,090g
  • Warszawa, Poland
  • Polish
  • 8326439134
  • 9788326439131