Prawo polskie Proba syntezy

Prawo polskie Proba syntezy

List price: US$73.14

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Prawo polskie, próba syntezy to zarys wiedzy prawnej dotyczącej podstawowych dziedzin prawa, takich jak:
* historia i filozofia prawa,
* prawo konstytucyjne,
* prawo administracyjne i procedura administracyjna,
* prawo cywilne i procedura cywilna,
* prawo rodzinne,
* prawo karne, procedura karna oraz prawo karne wykonawcze,
* prawo międzynarodowe prywatne,
* prawo finansowe,
* prawo gospodarcze i handlowe,
* prawo pracy,
* prawo wyznaniowe i kanoniczne.
Opracowanie pozwala na poznanie systemu prawa polskiego i jego poszczególnych dyscyplin zarówno od strony badawczej, jak i w sferze stosowania prawa przez uczestników obrotu prawnego i judykaturę. Istotnym walorem niniejszej pozycji jest znakomicie dokonana selekcja materiału normatywnego oraz wybór do analizy i oceny najistotniejszych zagadnień z poszczególnych działów prawa świeckiego oraz kościelnego. Ponadto, całość została opatrzona zarówno indeksem osobowym jak i rzeczowym, a każdy z artykułów zawiera podsumowanie w języku angielskim, niemieckim i francuskim, co wraz z obcojęzycznymi spisami treści pozwala Czytelnikom nie posługującym się biegle językiem polskim na zapoznanie się z tematyką poszczególnych artykułów.

Publikacja stanowi efekt pracy kilkudziesięciu przedstawicieli z wielu ośrodków akademickich, tj.: Tomaszowa Lubelskiego, Lublina (Katolicki Uniwersytet Lubelski
- Wydział Prawa, Wydział Filozofii), Torunia (Wydział Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika), Białegostoku (Wydział Prawa), Poznania (Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza), Zielonej Góry (Wydział Humanistyczny), Stalowej Woli (Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie KUL), Torunia (Wyższa Szkoła Bankowa) oraz Warszawy (Wydział Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji).
show more

Product details

  • Paperback | 1046 pages
  • 135 x 220 x 53mm | 1,230g
  • Warszawa, Poland
  • Polish
  • 8325505265
  • 9788325505264