Prawda I Fasz

Prawda I Fasz : O Polskiej Chwale I Wstydzie

List price: US$18.08

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

„Temat, jaki zaproponowaliśmy, »Prawda i fałsz. O polskiej chwale i wstydzie«, jest z gatunku tych, na których można sobie zęby połamać”.
Stanisław Zagórski

„Uważna jego lektura pozwoli wszakże na stwierdzenie, że lwia część studiów dotyczy tematyki wypunktowanej w tytule tej książki, mianowicie prawdy i fałszu, ukazanych na przykładach polskiej chwały i wstydu, nie tylko sarmackiego. Pisana przez przedstawicieli różnych dyscyplin, wśród których socjologowie zajmują chyba czołowe miejsce, ośrodków i generacji, nie przynosi jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ukryte w tytule.
[...] Przy lekturze niektórych wypowiedzi nasuwa się pytanie, które przed laty znajdowaliśmy często w listach nadsyłanych często do TVP. Dotyczyły one dyskusji toczonych na temat różnych wybitnych przedstawicieli naszych dziejów i naszej kultury. Ich autorzy, zniecierpliwieni nieco sprzecznymi nieraz opiniami, zadawali zirytowane pytania: »No dobrze, ale jak było naprawdę? Bohaterem czy zdrajcą była ta czy owa postać, znana choćby z czytanek szkolnych. Prosimy (a raczej żądamy) jednoznacznej wypowiedzi!«”.
prof. Janusz Tazbir

Premiera tego zbioru artykułów miała miejsce podczas uroczystości glogerowskich, które już od lat organizuje Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka”. Sesja naukowa podejmowała temat zawarty w tytule publikacji. Konferencja była połączona z wystawą w 100-lecie śmierci Zygmunta Glogera, wielkiego etnografa, autora Encyklopedii staropolskiej.
show more

Out of ideas for the holidays?

Visit our Gift Guides and find our recommendations on what to get friends and family during the holiday season. Shop now .

Product details

  • Hardback | 444 pages
  • 165 x 230 x 25mm | 750g
  • United States
  • English, Polish
  • 8385734872
  • 9788385734871

Black Friday Deals Week

Check out this week's discounts for Black Friday Deals Week. Shop now .