Poradnik ryczałtowca

Poradnik ryczałtowca : przykłady stawki wzory formularze

By (author)  , By (author)  , By (author) 

List price: US$5.34

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Poradnik ryczałtowca wyjaśnia, kto i na jakich zasadach może korzystać z ryczałtu, jako formy opodatkowania. Rok 2009 przyniósł istotne zmiany w tym zakresie. Pojawiła się możliwość zawieszenia działalności gospodarczej, bez obciążeń podatkowych i składek na ubezpieczenia społeczne.
W sposób jasny i przejrzysty opisane zostały sytuacje i warunki, na jakich można wybrać tę formę opodatkowania, oraz dla jakich podmiotów jest ona niedopuszczalna.
Pozycja ta pozwala również na podjęcie decyzji, czy ryczałt ewidencjonowany jest właściwą formą opodatkowania. Wyjaśnione zostały przypadki, w których traci się prawo do ryczałtu oraz jaka jest wysokość obciążenia podatkowego, a więc według jakich stawek opodatkowane są poszczególne rodzaje działalności gospodarczej. Książka umożliwia dokonanie wyboru optymalnej formy opodatkowania (ze względu na wielkość obciążeń podatkowych).
Dowiecie się z niej Państwo jakie są obowiązki związane z ewidencjonowaniem uzyskanych przychodów, a także obowiązki ryczałtowca jako pracodawcy (w przypadku zatrudniania pracowników).
Ponadto znajdziecie Państwo aktualne informacje o przysługujących ryczałtowcom odliczeniach od przychodu i od ryczałtu.
show more

Product details

  • Paperback | 176 pages
  • 146 x 209 x 20mm
  • Krakow, Poland
  • Polish
  • 9788392842767