Okulistyka kliniczna Kompendium

Okulistyka kliniczna Kompendium

By (author) 

List price: US$20.18

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Okulistyka kliniczna. Kompendium jest kolejną książką autorstwa Jacka J. Kańskiego przekazywaną polskiemu środowisku lekarskiemu. W oryginale ukazała się ona w 2004 r., w rok po piątej edycji wielkoformatowej Kliniki okulistycznej, która w bieżącym roku także została wydana w języku polskim. Kompendium jest wprawdzie oparte na tym właśnie wydaniu, jednak w niektórych rozdziałach w sposób istotny merytorycznie zaktualizowane.
Zaktualizowana została m.in. klasyfikacja jaskry pierwotnie zamkniętego kąta (JPZK), wraz z wprowadzeniem pojęcia ''pierwotnie zamkniętego kąta'' oraz systematyzacją tego stanu anatomicznego. Kliniczną konsekwencją definicji jaskry jako swoistej, postępującej neuropatii wzrokowej jest zmiana nazewnictwa ostrego ataku jaskry na ''ostre pierwotne zamknięcie kąta'', które nie jest jeszcze Jaskrą1 i nie musi doprowadzić do tej choroby, jeśli anatomiczna predyspozycja do zamknięcia kąta zostanie chirurgicznie skorygowana, zapobiegając powtarzającym się lub trwałym wzrostom ciśnienia wewnątrzgałkowego.
Wzbogacony został materiał ikonograficzny Kompendium. Książka zawiera ponadto nową część, ważną zarówno dla okulistów, jak i lekarzy innych specjalności, a obejmującą nabyte i wrodzone zespoły, w których występują objawy okulistyczne.
Bardzo przydatny w codziennej praktyce okulisty jest rozdział poświęcony badaniu okulistycznemu, w tym badaniu widzenia jedno- i obuocznego małych dzieci. Rozdział ten zawiera także, popartą doskonałą ikonografią, prezentację zaawansowanych technik obrazowania, stosowanych aktualnie w okulistyce i neurookulistyce.
show more

Product details

  • Paperback | 486 pages
  • 130 x 190 x 30mm
  • Wrocław, Poland
  • Polish
  • 8389581132
  • 9788389581136