Odżywiaj dziecko w zgodzie z naturą

Odżywiaj dziecko w zgodzie z naturą : od okresu płodowego do wieku przedszkolnego

By (author) 

List price: US$4.34

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

W pierwszych latach życia człowieka, kształtują się podstawy jego dobrego stanu zdrowia. Niezwykle ważny okazuje się nie tylko wpływ pierwszych miesięcy życia, ale także dieta matki podczas ciąży, a nawet sposób odżywiania się obojga rodziców jeszcze przed poczęciem dziecka. Książka stanowi wspaniały przewodnik po zdrowym, zgodnym
z naturą żywieniu najmłodszych dzieci. Książka autorstwa Bożeny Żak-Cyran podaje proste, skuteczne i, co ważne - przyjemne metody wprowadzania tej wiedzy w życie, prowadząc czytelnika od okresu planowania ciąży, poprzez jej trwanie, wczesne dni niemowlęctwa, aż do wieku przedszkolnego. Autorka prezentuje przepisy kulinarne na zdrowe, smaczne i łatwe do przygotowania w domu potrawy, omawiając przy tym tak ważne tematy, jak m.in. sposoby wzmacniania laktacji, prawidłowy przebieg karmienia piersią, przyczyny kolki u niemowląt, wprowadzanie nowych pokarmów, czy nietolerancje i alergie pokarmowe.

Książka zawiera wiele cennych rad dla mam, które chcą świadomie, korzystając z naturalnych, nie przetworzonych przemysłowo produktów spożywczych, zadbać o dobry stan zdrowia swoich dzieci. Chciałabym szczególnie polecić ją przyszłym matkom, zarówno tym w pełni zdrowym, jak i tym, które wg zaleceń lekarza powinny poprawić stan odżywienia swojego organizmu. Zalecenia, które tutaj znajdą, pozwolą im jak najlepiej przygotować się do poczęcia i laktacji.
dr n. chem. Urszula Pytasz
dietetyk z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Troska o dziecko powinna rozpocząć się już w momencie jego poczęcia. Niezwykle ważna jest dbałość o prawidłową dietę przyszłej matki. Zdrowe żywienie kobiety ciężarnej, matki karmiącej, a potem noworodka, niemowlęcia i małego dziecka niewątpliwie przyczyniają się do zachowania dobrego stanu zdrowia dziecka także w kolejnych latach jego życia.
Książka Pani Bożeny Żak - Cyran to rzetelne źródło wiedzy, które w jasny sposób przedstawia kluczowe elementy zdrowego, naturalnego żywienia matek i ich dzieci.
Lekarz pediatra Iwona Gajos

Bożena Cyran-Żak
Znana dietetyczka i dietoterapeutka - od ponad dwudziestu lat zawodowo zajmuje się zdrowym żywieniem. Bodźcem do wnikliwego zajęcia się tą problematyką były dla niej jej własne, poważne problemy zdrowotne. Z jej inicjatywy powstało Łódzkie Stowarzyszenie Makrobiotyczne, zajmujące się krzewieniem zdrowego stylu życia. Od kilku lat prowadzi kursy gotowania oraz seminarium Jak zwyciężyć raka?
(połączone z omówieniem metody psychoonkologii wg Carla Simontona).
show more

Product details

  • Paperback | 200 pages
  • 145 x 210 x 10mm
  • Łodż, Poland
  • Polish
  • 8389896621
  • 9788389896629