Nowoczesnosc jako doswiadczenie

Nowoczesnosc jako doswiadczenie

List price: US$14.71

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

W odróżnieniu od dwóch poprzednich tomów, książka ta, skupiona jest na problematyce doświadczenia (w) nowoczesności w bliskim związku ze zróżnicowaną kulturową ‘empirią’. Redaktorzy tomu przywołują transdyscyplinarną koncepcję holenderskiej badaczki, Mieke Bal, która eksponuje intersubiektywny wymiar analiz „obiektów teoretycznych” jako test dla krążących w humanistyce pojęć i teorii. Zamieszczone w tomie teksty, angażując i krzyżując różne opcje wyjaśniające owe „obiekty teoretyczne” nowoczesnej kultury, zbliżają się do projektu Mieke Bal. Klarowna struktura książki zawiera cztey części: Pierwsza, grupuje teksty poświęcone doświadczeniu nowoczesności wyrażanemu w literaturze pięknej:

Druga, omawia „światy prywatne i ich (multi) medialne reprezentacje”. Trzecią część książki skupia się na przemianach doświadczenia audiowizualnego. Znalazł się tu również bogato ilustrowany artykuł Mirosława Duchowskiego, poświęcony doświadczeniu architektury w rozpoczynającym się XXI wieku. Część czwartą i ostatnia poświęcona jest zagadnieniom z obszaru kultury popularnej m.in. fenomenowi zjawiska tzw. celebrytów, czy analizie stereotypu współczesnej miłości oraz wskazywaniu motywów codziennych, czerpanych z kultury popularnej, we współczesnej sztuce.

Krąg czytelników tej publikacji będzie z pewnością szerszy niż środowiska akademickie. Będzie przyjęta z zainteresowaniem także przez tych wszystkich „nieprofesjonalistów”, którzy pragną selektywnie, świadomie i krytycznie partycypować w niezwykle dziś zróżnicowanej ofercie kulturowej. Prof. dr hab. Aldona Jawłowska
show more

Product details

  • Paperback | 188 pages
  • Warszawa, Poland
  • Polish
  • 1. Auflage.
  • 8389281686
  • 9788389281685

Looking for beautiful books?

Visit our Beautiful Books page and find lovely books for kids, photography lovers and more. Shop now .