Nasze szczesliwe czasy

Nasze szczesliwe czasy

4.13 (198 ratings by Goodreads)
By (author) 

List price: US$18.01

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Nasze szczęśliwe czasy to powieść o odkupieniu. Gong Ji-young przedstawia historię związku Yun-su - młodego człowieka skazanego na karę śmierci i Yu-jeong - pięknej, bogatej kobiety, której pełne cierpienia życie naznaczone zostało piętnem seksualnego i psychicznego znęcania. Jej pogarda dla matki i obojętność wobec reszty świata czynią ją wyobcowaną ze społeczeństwa i izolują od jakiejkolwiek szansy na szczęście.
Yu-jeong ma również ciotkę - siostrę zakonną Monikę, która od 30 lat odwiedza skazańców, rozmawia z nimi i próbuje resocjalizować. Pewnego dnia ciotka doprowadza do spotkania Yu-jeong i Yun-su. Kiedy młodzi odkrywają, że jest coś, co ich łączy (smutek), pojawia się między nimi wyjątkowe uczucie. Uczucie, które może rozwijać się w krótkim czasie przeznaczonym na spotkania raz w tygodniu. Czy nauczą się czegoś od siebie? Jak miłość odmieni ich życie?

Nasze szczęśliwe czasy to opowieść o miłości, która daje coś w rodzaju osobistego zbawienia, coś, czego nie sposób zapomnieć.


Gong Ji-yong (Gong nazwisko, Ji-young imię) jest jedną z najbardziej znanych współczesnych pisarek koreańskich. Już na studiach zaczęła interesować się pisarstwem. Jako studentka w latach 80., kiedy w Korei odbywały się liczne demonstracje studenckie przeciwko rządom, brała udział w licznych protestach, które następnie opisała w swojej pierwszej powieści Poranek. W 1985 roku otrzymała dymplom z literatury na Uniwersytecie Yonsei. Wiele jej powieści porusza problemy kobiet oraz dyskryminacje osób niepełnosprawnych. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród.
show more

Product details

  • Paperback | 316 pages
  • Kwiaty Orientu
  • Poland
  • Polish
  • 8393527120
  • 9788393527120

Rating details

198 ratings
4.13 out of 5 stars
5 43% (86)
4 34% (68)
3 15% (30)
2 6% (12)
1 1% (2)
Book ratings by Goodreads
Goodreads is the world's largest site for readers with over 50 million reviews. We're featuring millions of their reader ratings on our book pages to help you find your new favourite book. Close X