Mikroekonometria

Mikroekonometria

List price: US$28.01

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Książka Mikroekonometria jest pierwszym w Polsce podręcznikiem analizy mikrodanych dotyczących zagadnień ekonomicznych, finansowych i społecznych. Mikroekonometria to ta cześć ekonometrii, która bezpośrednio korzysta z indywidualnych informacji o uczestnikach życia ekonomicznego, to znaczy z danych o osobach, o gospodarstwach domowych, o firmach itd. Rosnąca dostępność mikrodanych stwarza potrzebę sięgania po nowoczesne narzędzia ich analizy, jakich dostarcza mikroekonometria.
Coraz większy popyt na analizy mikrodanych odnotowuje się w marketingu, w finansach, w zarządzaniu, w badaniach mikro- i makroekonomicznych, a także w innych naukach społecz¬nych. Przykładowe zastosowania omawianych tutaj modeli obejmują: badanie zdolności kredytowej, prognozowanie odejść klientów i bankructw firm, wybór grup docelowych do kampanii bezpośrednich, badanie preferencji klientów względem marek, czy modelowanie szkód i wypłat ubezpieczeniowych.
Książka stanowi wprowadzenie do analizy mikrodanych, koncentrując się przy tym na ekonometrycznych metodach modelowania zmiennych jakościowych lub ograniczonych. Obok przeglądu modeli i metod książka zawiera liczne przykłady i ćwiczenia. Jest przeznaczona do studiowania mikroekonometrii przez studentów uczelni ekonomicznych oraz praktyków--analityków interesujących się analizą mikrodanych.
Autorzy książki to pracownicy i doktoranci Zakładu Ekonometrii Stosowanej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, kierowanego przez redaktora naukowego książki profesora Marka Gruszczyńskiego.
show more

Out of ideas for the holidays?

Visit our Gift Guides and find our recommendations on what to get friends and family during the holiday season. Shop now .

Product details

  • Paperback | 244 pages
  • 165 x 240 x 12mm | 370g
  • Warszawa, Poland
  • Polish
  • 8326405582
  • 9788326405587

Looking for beautiful books?

Visit our Beautiful Books page and find lovely books for kids, photography lovers and more. Shop now .