Ludy Czarnej Afryki Mitologie świata

Ludy Czarnej Afryki Mitologie świata

2.8 (5 ratings by Goodreads)
By (author) 

List price: US$5.88

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

"Rzeczpospolita" przedstawia kolekcję MITOLOGIE ŚWIATA poświęconą mitom, podaniom i legendom ludów z całego świata. Seria składająca się z 25 tomów, ilustrowanych największymi dziełami artystów, zabiera czytelników w niezwykłą podróż w czasie, której towarzyszami drogi będą herosi o nadludzkiej sile, potwory i zwierzęta fantastyczne, stwórcy świata, demony i dobre duchy.

Seria opisuje nie tylko mitologie najważniejszych cywilizacji, które uznaje się za filary europejskiej kultury, jak Grecja czy Rzym, ale także sięga po prastare wierzenia ludów jak Fenicjanie czy plemiona starożytnej Syberii. Dzięki temu powstała barwna, fascynująca kolekcja o sprawach, które mają zasadnicze znaczenie w życiu człowieka.

Każdy tom przedstawia bogaty zbiór mitów danej cywilizacji, prezentuje panteon bóstw, tłumaczy, jak ludy świata wyobrażały sobie powstanie i koniec świata oraz zaświaty. To także podróż przez miejsca święte, jak Piramida Słońca w Teotihuacan, kurhan Newgrange w Irlandii czy góra Uluru w Australii.

Pierwszy album z serii "Mitologie świata" w sprzedaży z "Rzeczpospolitą" 4 września.
Kolejne tomy kolekcji co wtorek do kupienia przez cały tydzień w cenie 19,99 plus cena dziennika.
show more

Product details

  • Hardback | 144 pages
  • 170 x 240 x 10mm
  • RZECZPOSPOLITA
  • Warszawa, Poland
  • Polish
  • 9788389840127

Rating details

5 ratings
2.8 out of 5 stars
5 0% (0)
4 20% (1)
3 60% (3)
2 0% (0)
1 20% (1)
Book ratings by Goodreads
Goodreads is the world's largest site for readers with over 50 million reviews. We're featuring millions of their reader ratings on our book pages to help you find your new favourite book. Close X