Komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osob fizycznych 2014

Komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osob fizycznych 2014

List price: US$106.17

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Najobszerniejszy praktyczny komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych na rok 2014

Komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych 2014 to wnikliwa analiza przepisów ustawy wzbogacona najnowszym orzecznictwem sądowym, orzecznictwem organów skarbowych, interpretacjami Ministra Finansów oraz poglądami nauki. Autorzy komentują każdy artykuł ustawy, wyjaśniając poszczególne konstrukcje prawne i omawiając ich zastosowanie w praktyce. W aktualnym wydaniu uwzględnione zostały ostatnie zmiany w ustawie oraz skutki prawne, jakie niosą one dla podatników – m.in.:
zwolnienie od podatku dochodów ze sprzedaży udziałów (akcji) w spółkach kapitałowych oraz innych papierów wartościowych, a także tytułów uczestnictwa w funduszach kapitałowych, otrzymanych w drodze darowizny lub spadku,
wyłączenie z zakresu opodatkowania podatkiem PIT spółek komandytowo-akcyjnych,
zmiany dotyczące stosowania niektórych preferencji podatkowych, takich jak ulga prorodzinna, ulga internetowa, 50% koszty uzyskania przychodów oraz zwolnienia kwot i wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym,
nowe zasady opodatkowania wypłat z IKZE.

Interpretując normy ustawy, Autorzy przedstawiają stanowiska (niekiedy rozbieżne) doktryny, sądów, organów podatkowych i dokonują ich oceny. Często prezentowane i krytycznie omawiane są tezy orzeczeń, z którymi Autorzy Komentarza się nie zgadzają, jednak podatnik, ze względów praktycznych, musi o nich wiedzieć.

Najwyższy poziom merytoryczny publikacji gwarantują Redaktorzy Komentarza oraz Zespół Autorski, który tworzą przedstawiciele nauki prawa podatkowego i rachunkowości z Uniwersytetu Łódzkiego oraz praktycy zajmujący się prawem podatkowym – adwokaci i doradcy podatkowi. Tak dobrany zespół autorów pozwolił na przygotowanie Komentarza opartego z jednej strony na ugruntowanych podstawach teoretycznych, z drugiej zaś na szerokich i zróżnicowanych doświadczeniach praktycznych.
show more

Product details

  • Hardback | 1120 pages
  • 170 x 240 x 53mm | 1,660g
  • Gdansk, Poland
  • Polish
  • 8378041107
  • 9788378041108