Kluseczka

Kluseczka

By (author) 

List price: US$4.84

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Wioletta Piasecka
pisarka, urodziła się w 1970r. w Elblągu. Jest spod znaku bliźniąt. Życiowa optymistka, ale też jak każdy bliźniak przeżywa chwile załamań i rozterek. Jest szczęśliwa i potrafi cieszyć się jak dziecko, gdy utwory jej znajdują uznanie u czytelników. Ukończyła Wydział Historyczno-Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, wybierając specjalizację z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży pod okiem prof. dr hab. Gertrudy Skotnickiej.
Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na kierunku Rachunkowość.Minister finansów nadał jej Certyfikat Księgowego Polskiego.
Pisarka zadebiutowała jako korespondent gazety Dzienniek Bałtycki pisząc artykuły o charakterze społecznym.
Twórczością dla najmłodszych zadebiutowała w 1999 roku wydając książkę "Zaczarowana kraina bajek", w której znalazło się siedem utworów. Jest autorką biografii Hansa Chrystiana Andersena, pt. W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena 2001r., a także w 2003r. serii pięciu książek pt.: Baśnie Wioletty Piaseckiej, w skład której wchodzą: Zaczarowane bąbelki, Bajka na dobranoc, Dwie Małgosie, Bajka o królewnie, Sześć życzeń Natalki, W poszukiwaniu szczęcie, Baśniowa biografia Andersena, Dawno temu..., Domek marzeń, Włóczęga, Kluseczka, Kosmiczna Przygoda, Księżniczka dziecięcych serc.
W opowieści swe wkłada serce i duszę. Baśnie zachwycają lekkością pisania, prostotą, zręcznością stylu. Za pośrednictwem swych bohaterów autorka przekazuje dzieciom wiarę w moc własnych zdolności i możliwość realizacji marzeń. Baśnie jej niosą w sobie przesłanie, zmuszają do refleksji. Praca, poszukiwanie prawdy, zwycięstwo dobra nad złem, to tylko nieliczne wartości wynikające z treści. Ktokolwiek sięgnął po jedną z baśni z pewnością przeczyta następne. Utwory zawierają dużo ciekawych dialogów, dzięki czemu znakomicie nadają się na przedstawienia teatralne. Jedno z nich odbyło się w Gdańsku na Jarmarku św. Dominika w sierpniu 2003 r. Wartościami, które stawia na pierwszym miejscu są: miłość, praca, wiara w drugiego człowieka oraz w sens swoich poczynań.
show more

Product details

  • Hardback | 36 pages
  • 220 x 290 x 2mm
  • Elbląg, Poland
  • Polish
  • 9788392407171