Klasyfikacja Budzetowa 2012

Klasyfikacja Budzetowa 2012

List price: US$58.55

Currently unavailable

We can notify you when this item is back in stock

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Dnia 1.1.2012 r. weszła w życie obszerna nowelizacja klasyfikacji budżetowej. Zmiany obejmują m.in. zagadnienia związane z pomocą zagraniczną, pomocą społeczną, klubami dziecięcymi i dziennymi opiekunami, szkolnictwem wyższym, dotacjami na ochronę środowiska, wydatkami na zakup żywności. W związku z tymi zmianami została przygotowana książka "Klasyfikacja budżetowa 2012".

W porównaniu z poprzednim wydaniem zaszły następujące zmiany:
Treść książki została zaktualizowana do stanu prawnego po nowelizacji z 2012 r.
Dodane zostały nowe artykuły w formie odpowiedzi na pytania. Jest to wynik licznych pytań, które w 2011 r. i z początkiem 2012 wpływały do wydawnictwa.
Zaktualizowano rozporządzenie w sprawie klasyfikacji budżetowej.
W porównaniu do 2011 r. książka powiększyła objętość o 60 stron.

Książka składa się z czterech części.
W pierwszej zamieszczono obszerne uwagi dotyczące samej klasyfikacji i zasad jej stosowania (klasyfikowania).
Druga cześć, jako uzupełnienie do pierwszej, zawiera zbiór pytań i odpowiedzi dotyczących stosowania aktualnej klasyfikacji budżetowej.
W części trzeciej zamieszczono rozporządzenie Ministra Finansów o klasyfikacji budżetowej, a także wybrane przepisy ustawowe, wiążące przy budowaniu klasyfikacji i jej stosowaniu na potrzeby planowania, ewidencji księgowej i sprawozdawczości.
W czwartej wyszczególniono zmiany jakie miały miejsce w 2012 r.

Niniejsza publikacja ma sprostać oczekiwaniom osób zatrudnionych w służbach finansowych. Książka powinna również spełnić zgłaszane oczekiwania ze strony innych grup zawodowych, w tym osób wykonujących typowe zawody prawnicze, jak radcowie prawni potwierdzający legalność opiniowanego budżetu lub innego dokumentu, w którym zastosowano klasyfikację.

Książka adresowana jest również do służb kontroli finansowej oceniających poprawność doboru podziałki klasyfikacyjnej zastosowanej przez praktykę finansową. Chcąc zakwestionować prawidłowość zastosowanej podziałki klasyfikacyjnej, powinno się to uzasadnić argumentami wynikającymi z budowy i struktury klasyfikacji.
show more

Product details

  • Paperback | 328 pages
  • 165 x 240 x 20mm | 560g
  • FINANSE PUBLICZNE DLA PRAKTYKOW
  • Warszawa, Poland
  • Polish
  • 1. Auflage.
  • 8325540400
  • 9788325540401