Jsem Fagi

Jsem Fagi

4.16 (12 ratings by Goodreads)

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Fagi je virtuální komiksová celebrita z Facebooku. Fagi je třináctiletá holčička, která žije ve světě jako my. Má protivné sourozence jako my. Divné nadřízené jako my. Milují ji nepřitažlivý mladíci, které ona nechce. Ona miluje arogantní mladíky, kteří nechtějí ji. Hodně si o sobě myslí, jako my. Ale oproti nám má velkou výhodu. Je to KOMIKSOVÁ postava a má HUMOR, za který by se nemusel stydět Red Meat nadívaný ryze českými slovními vtipy. Řeší situace pomocí slovních hříček, drzých pravd, absurdní logiky. Od ledna 2010 dává své komiksy na Facebook skoro každý druhý den. Od té doby měla 6 výstav a "její" příběhy hraje brněnské Divadlo Dno jako loutkové představení Svět podle Fagi.
show more

Out of ideas for the holidays?

Visit our Gift Guides and find our recommendations on what to get friends and family during the holiday season. Shop now .

Product details

  • Loose-leaf | 80 pages
  • Czech
  • 9788090398894

Looking for beautiful books?

Visit our Beautiful Books page and find lovely books for kids, photography lovers and more. Shop now .

Rating details

12 ratings
4.16 out of 5 stars
5 58% (7)
4 8% (1)
3 25% (3)
2 8% (1)
1 0% (0)
Book ratings by Goodreads
Goodreads is the world's largest site for readers with over 50 million reviews. We're featuring millions of their reader ratings on our book pages to help you find your new favourite book. Close X