Jan Pawe II

Jan Pawe II : Encyklopedia Pontyfikatu 1978-2005

List price: US$11.43

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

"Jan Paweł II Encyklopedia Pontyfikatu 1978-2005" to nieoceniona skarbnica wiedzy o wszystkich papieskich podróżach apostolskich, beatyfikacjach, kanonizacjach, konsystorzach, synodach biskupów i dokumentach pontyfikatu Papieża z Polski. Niezwykle wartościowym elementem dzieła jest kalendarium pontyfikatu, opisujące najważniejsze jego wydarzenia, dzień po dniu. Istotne uzupełnienie stanowi charakterystyka najbliższych współpracowników Jana Pawła II i wszystkich instytucji watykańskich oraz indeksy biograficzne związanych z Jego pontyfikatem kardynałów oraz wyświęconych biskupów. Publikacja jest zakończona testamentem Jana Pawła II.
Wszystkie istotne informacje o wielkim pontyfikacie Jana Pawła II uporządkowano i zredagowano w prosty i bardzo przejrzysty sposób - by mogły być przydatne dla jak najszerszego kręgu odbiorców.
Dzieło to jest efektem kilkuletniej, systematycznej i rzetelnej pracy Sebastiana Karczewskiego, pisarza i publicysty związanego z pontyfikatem Jana Pawła II od 1991 roku, autora kilku pozycji książkowych i ponad stu publikacji prasowych dotyczących osoby i nauczania Jana Pawła II. Przedmowę napisał ks. bp Zygmunt Zimowski, przez wiele lat bliski współpracownik ks. kardynała Josepha Ratzingera. Publikacja została wzbogacona zdjęciami Arturo Mari, osobistego fotografika Papieża.
"Jan Paweł II Encyklopedia Pontyfikatu 1978-2005" to książka dla każdego, kto jest zainteresowany historią niezwykłego pontyfikatu Papieża z Polski.
show more

Product details

  • Hardback | 567 pages
  • 180 x 240 x 35mm
  • Radom, United States
  • English, Polish
  • 8389862158
  • 9788389862150