Jan Paweł II rozważa: Apokalipsa Św. Jana.

Jan Paweł II rozważa: Apokalipsa Św. Jana.

By (author) 

List price: US$8.42

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Jan Paweł II, papież, a jednocześnie filozof i poeta, odkrywa takie bogactwa księgi biblijnej, które dla innych komentatorów pozostawały niezauważone albo były i są przez nich podejmowane wybiórczo lub cząstkowo. Z mądrością cenionego i uznanego filozofa stara się o ogląd całości, uchwycenie tego, co naprawdę najważniejsze; z wrażliwością poety dotyka strun czułych i subtelnie obecnych w tekście świętym. Nad wszystkim dominuje umiejętność uprawiania teologii, która ze swojej natury jest fides quaerens intellectum, wiarą szukającą zrozumienia. Ale zrozumienie, jakiego nabywamy, nie pochodzi z czysto intelektualnego badania i dociekań, nie jest wyłącznie rezultatem sprawności w dokonywaniu literackiej czy filologicznej analizy tekstu. Karmi się ono przede wszystkim mocą i głębią wiary w Jezusa Chrystusa, tej wiary, która – jak podkreślił papież w encyklice Fides et ratio – stanowi drugie, obok rozumu, skrzydło, na którym człowiek wznosi się do Boga. A wznosi się po to, by otrzymywać od Niego znacznie więcej niż daje, czyli żeby w intymnym spotkaniu z Bogiem stawać się pełniej sobą.
ks. prof. Waldemar Chrostowski
W książce znalazło się 14 tekstów katechez, będących pogłębionymi rozważaniami nad pieśniami: 4, 5, 7, 11, 12, 14, 15, 19, 21 i 22, ułożonych zgodnie z numeracją pieśni.
Najstarszy tekst pochodzi z roku 1999 i dotyczy Pieśni Ap 21.
Tekst najpóźniejszy Ojciec Święty wygłosił na początku 2005 roku.
Powrócił w nim do rozważanych już wcześniej Pieśni Ap 11 i 12, w których ukazana jest wizja Sądu Boga, wizja końca dziejów, który będzie tryumfem dobra.
show more

Product details

  • Hardback | 128 pages
  • 170 x 250 x 15mm
  • Warszawa, Poland
  • Polish
  • 8388848267
  • 9788388848261