Encyklopedia bioetyki

Encyklopedia bioetyki

List price: US$53.70

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

"Encyklopedia Bioetyki" jest pierwszą w Polsce publikacją, która zbiera w formie haseł encyklopedycznych omówienie najważniejszych problemów etycznych związanych z rozwojem nauk biomedycznych.

Opracowana przez 60 autorów - lekarzy, biologów, psychologów, teologów, filozofów i prawników z różnych ośrodków naukowych w Polsce - prezentuje problematykę z zakresu etyki medycznej (np. przeszczepy narządów, terapia genowa, medycyna paliatywna, relacja pacjent-chory, przysięga lekarska itp.), bioetyki (aborcja, eutanazja, sztuczne zapłodnienie), eksperymentów naukowych (eksperymenty na embrionach, klonowanie, eksperymenty na zwierzętach, inżynieria genetyczna, organizmy transgeniczne), etyki seksualnej (pedofilia, homoseksualizm, biseksualizm, transseksualizm), uzależnień (narkomania, alkoholizm) i ekologii. Każdy problem przedstawiono najpierw od strony kliniczno-technicznej, a następnie omówiono wszystkie najważniejsze dylematy moralne, które pojawiają się na horyzoncie zastosowania poszczególnych technik badawczych czy też stosowanych metod leczenia. Encyklopedia oparta jest na chrześcijańskim systemie wartości i prezentuje głos Kościoła katolickiego na powyższe tematy. Ze szczególną uwagą odnotowuje też różne polskie wątki bioetyczne (np. polskie prawodawstwo w niektórych kwestiach).


"Encyklopedia Bioetyki" skierowana jest do wszystkich osób, które są zainteresowane problematyką etyczną związaną z rozwojem współczesnej medycyny i biologii. W jej redagowaniu starano się przedstawić całą problematykę w sposób możliwie przejrzysty i przystępny. Jednocześnie - ponieważ wszystkie hasła zostały opracowane przez wybitnych specjalistów z różnych dziedzin nauk medycznych, biologicznych i filozoficznych - zachowuje ona wysoki poziom kompetencji naukowej i prezentuje aktualne propozycje rozwiązania najbardziej palących problemów z bioetyki i etyki lekarskiej na początku XXI wieku.
show more

Product details

  • Hardback | 552 pages
  • Radom, Poland
  • Polish
  • 8389862425
  • 9788389862426