Czowiek, Ktory Biegnie Przez Las

Czowiek, Ktory Biegnie Przez Las

By (author) 

List price: US$4.80

Currently unavailable

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Pod z pozoru lekkim tonem opowiadań Mariusza Grzebalskiego ze zbioru Człowiek, który biegnie przez las skrywa się gorzka prawda o otaczającym nas świecie, najeżonym zasadzkami, których nie sposób się ustrzec. Sądząc, że podążamy do upragnionego celu, błądzimy, brniemy w fałszywym kierunku.
Autor opisuje ludzi, którzy powoli rozstają się ze złudzeniami młodości, niechętnie, ale jednak poddają się prozie życia. Praca wymaga od nich bezgranicznego poświęcenia, wyzbycia się indywidualnych pragnień; aby przetrwać, muszą porzucić marzenia i nauczyć się myśleć praktycznie. Także miłość rodzi rozczarowanie i gorycz. Romantyczne uczucie, wypełniające niegdyś wszystkie myśli, powszednieje, przekształca się w zaprawione nudą i rutyną pożycie małżeńskie. Między partnerami narastają pretensje, pojawia się zniechęcenie, a nierzadko nawet wrogość.
Bohaterowie opowiadań Mariusza Grzebalskiego to ludzie coraz bardziej sfrustrowani. Zdążyli już rozczarować się życiem, utracili cel. Marzą o ucieczce w zapomnienie. Zaczynają sięgać po używki, płatną miłość… Są to jednak tylko kolejne zasadzki, rodzące wstyd, wstręt do samego siebie, wywołujące wyrzuty sumienia. Wszak jeśli istnieje piekło, polega właśnie na tym: nie możesz zapomnieć.
show more

Out of ideas for the holidays?

Visit our Gift Guides and find our recommendations on what to get friends and family during the holiday season. Shop now .

Product details

  • Hardback | 167 pages
  • 125 x 205 x 12mm
  • Warszawa, Poland
  • English, Polish
  • 8374141743
  • 9788374141741