Arsimi Dhe Kultura Ne Myzeqe (1912 - 1990)

Arsimi Dhe Kultura Ne Myzeqe (1912 - 1990)

By (author) 

Free delivery worldwide

Available. Dispatched from the UK in 3 business days
When will my order arrive?

Description

...Nje liber voluminoz mbi 500 faqje i njerit prej kuadrove qe beri emer viteve te shkuara ne Lushnje. Libri i tij eshte nje miniere informacionin. Aty na jepet nje pamje e gjere e zhvillimit te arsimit dhe kultures ne harkun kohor 1912-1990. "Arsimi dhe Kultura ne Myzeqe" eshte nje kontribut i spikatur ne historiografine tone. Eshte shfrytezuar nje material i pasur arkivor i cili nuk ka lene ne harrese hapat vendimtare qe u hodhen ne arsimin parashkollor, fillor, shtatevjecar e te mesem qe do te conin patjeter ne ngritjen e horizontit shkencor e kulturor te rinise shkollore...
show more

Product details

  • Paperback | 580 pages
  • 155.96 x 233.93 x 33.27mm | 999.98g
  • Morrisville, United States
  • Albanian
  • 0557583071
  • 9780557583072