Anglicko-český / česko-anglický praktický slovník +CD

Anglicko-český / česko-anglický praktický slovník +CD

Currently unavailable

We can notify you when this item is back in stock

Add to wishlist

AbeBooks may have this title (opens in new window).

Try AbeBooks

Description

Slovník je určen širokému okruhu uživatelů. Obsahuje cca. 35.000 hesel a 90.000 jejich ekvivalentů. Slovní zásoba byla vybírána tak, aby respektovala frekvenci užití.
Předností slovníku je výslovnost všech základních anglických hesel jak v anglicko-české části, tak rovněž v části česko-anglické.
Základní frazeologie je doplněna o fráze, konkrétní spojení, významové charakteristiky a příklady, jakožto i o expresivní výrazy a přísloví. Nelze očekávat, že pro každý český idiom lze nalézt odpovídající anglický ekvivalent a naopak. Jde tedy spíše o vystižení smyslu anglických frází ve srovnání s českými protějšky.
Další doplňující výklad k heslům umožňuje informativní text uváděný menší velikostí písma.
Slovník provází důkladná gramatická charakteristika - uvedení slovního druhu, u podstatných jmen udání rodu (v části česko-anglické), uvedení plurálu podstatných jmen, nepravidelné stupňování přídavných jmen a časování sloves. Kapitola „Jak se slovníkem pracovat a co nejlépe jej využít“ názorně informuje uživatele o tvoření slovesných časů. Tímto se slovník stává praktickou pomůckou především pro studenty anglického jazyka.
Barevný předěl mezi anglicko-českým a česko-anglickým heslářem tvoří gramatická příloha a minikurz jazykové školy Presto.
Součástí knižního vydání je též verze elektronická. Tímto jsme chtěli vyjít vstříc uživatelům, kteří využívají ke své práci PC a elektronická podoba slovníku by mohla jejich práci zefektivnit. Výhodou elektronické verze je, že umožňuje díky fulltextovému vyhledávání okamžité zobrazení hledaného hesla. Zároveň je možné zobrazený překlad zkopírovat do překládaného textu v textovém editoru. V elektronické verzi může uživatel též listovat jako v knize, vytvářet záložky, zapisovat poznámky, využít historii hledání, měnit velikost písma nebo si slovník vytisknout.
Zakoupením tohoto slovníku získáte za jedny peníze 3 varianty. Knihu, CD verzi a on-line přístup na http://e-slovniky.cz .
show more

Product details

  • TZ-One
  • Czech, English
  • 8090360602
  • 9788090360600